Muller Graff Noyer Highlands Chevron Viviene
Contact us for pricing and availability
Why we don’t display pricing - Click here to see why
Request A Quote
Request A Sample
Item: MGNHB9037
Engineered hardwood made from 100% real European oak wood planks.
Category
| Weight | 57.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 5 × 0.5625 in |
| Collection | Noyer Highlands Chevron |
| Construction Type | Engineered |
| Species | European Oak |
| Length | 29" |
| Width | 5" |
| Thickness | 9/16" |
| Wear Layer / Rating | N/A |
| Pad Attached | No |
| Installation Method | Float, Nail, Staple, Glue |
| Waterproof | No |
| Made in USA | Made in Europe |
| Sq. Ft. Per Carton | 6.57 sq. ft. |






