Muller Graff Fort de France Genevieve
Trending Item - Call For Pricing
Why we don’t display pricing - Click here to see why
Request A Quote
Request A Sample
Item: MGFDFB052
Engineered hardwood made from 100% real European oak wood planks.
Category
| Dimensions | 87 × 7.06 × 0.5625 in |
|---|---|
| Collection | Fort de France |
| Construction Type | Engineered |
| Species | European Oak |
| Length | Random Lengths |
| Width | 7" |
| Thickness | 9/16" |
| Wear Layer / Rating | N/A |
| Pad Attached | No |
| Installation Method | Float, Nail, Staple, Glue |
| Waterproof | No |
| Made in USA | Made in Europe |
| Sq. Ft. Per Carton | 29.7 sq. ft. |











