Muller Graff Belle Ponds Fortier
Contact us for pricing and availability
Why we don’t display pricing - Click here to see why
Request A Quote
Request A Sample
Item: MGBPB9021
Engineered hardwood made from 100% real European oak wood planks.
Category
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86.0625 × 8.063 × 0.5625 in |
| Collection | Belle Ponds |
| Construction Type | Engineered |
| Species | European Oak |
| Length | 87" |
| Width | 8" |
| Thickness | 9/16" |
| Wear Layer / Rating | N/A |
| Pad Attached | No |
| Installation Method | Float, Nail, Staple, Glue |
| Waterproof | No |
| Made in USA | Made in Europe |
| Sq. Ft. Per Carton | 29.82 sq. ft. |








