Mohawk Fullarton Natural Hickory
Why we don’t display pricing - Click here to see why
Item: CAD93-04
RevWood Select
RevWood Select is a revolutionary wood flooring built to withstand real life. An exceptional solution for active households, it resists stains, scratches and dents while offering all the beauty of wood floors.
Request A Sample
Request A Quote
Category
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.34 × 7.5 × 0.472 in |
| Collection | Fullarton |
| Construction Type | Laminate |
| Species | Hickory |
| Length | 54" |
| Width | 8" |
| Thickness | 12mm |
| Wear Layer / Rating | AC4 |
| Pad Attached | No |
| Installation Method | Float |
| Waterproof | No |
| Made in USA | Yes |
| Sq. Ft. Per Carton | 19.76 sq. ft. |





